Haber Detayı
14 Ocak 2019 - Pazartesi 11:28 Bu haber 3607 kez okundu
 
20 milyar TL piyasayı rahatlatacak
Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, '' Finans sektörünün reel sektöre sunduğu 20 milyar TL'lik kredi imkanı KOBİ’lerimizin krediye ulaşma imkanını artıracak, ekonomik darboğazın aşılmasına kolaylık sağlayacak, istihdam, üretim ve ihracat bundan olumlu bir şekilde etkilenecektir’'' dedi.
EKONOMİ Haberi
20 milyar TL piyasayı rahatlatacak

Finans sektörü reel sektöre 20 milyar TL'lik kredi imkanı sundu. 

Konuya ilişkin açıklama yapan Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, ''Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın açıkladığı KOBİ Değer Kredisi, finansman sıkıntısı yaşayan KOBİ’lerimiz için önemli bir nefes alma aracı olacak, reel sektörümüzün moralini artıracaktır. Piyasalarda daralmayı genişletmek adına 2018 sonlarında 100 milyon TL'lik Kobi Destek kredisi sunduğumuz üyelerimizin nefes alması için elimizi taşın altına koymuştuk. Yeni yılın ilk günü ÖTV-KDV indiriminin uzaması müjdesi ardından kredi kart borcuna yapılandırma, 20 milyar liralık kredi imkanı ile işletmelerimize ciddi bir kaynak oluşmuş, SGK prim desteği istihdama güç sağlamıştır. Toplamda bunların hepsi ise 2019’a ekonomide güçlü bir başlangıç anlamına gelmektedir.  20 Milyarlık kredinin KOBİ'lerimize moral olmasının yanı sıra bunun bereketi üretime de yansıyacaktır ve piyasalar hareketlenecektir" dedi. 

Adana Ticaret Odası olarak önce sosyal sebeple, sonra ekonomiyi hızlandıracak olması yönüyle, tüketicinin alım gücünü artıracak, tüccarın ayakta durmasını sağlayacak her türlü tedbiri desteklediklerini de vurgulayan Menevşe; "Piyasalardaki darboğazın etkisini azaltmak ve bu tür iyileştirmeleri üretimle desteklemek ve ihracata hız vermek, güçlü ekonomiyi kalıcı hale getirecektir. Tasarrufun  bu yapılacakların en başında yapılması gerektiğini de asla unutmamalıyız'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 20, milyar, TL, piyasayı, rahatlatacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı