Haber Detayı
14 Ocak 2019 - Pazartesi 14:49 Bu haber 3312 kez okundu
 
Aile hekiminizi erken tanıyın kampanyası başladı
Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan "Aile hekiminizi erken tanıyın" kampanyası başlatıldı. Kentimizde de kampanyayı başlatan Adana İl Sağlık Müdürlüğü de konuyla ilgili bir basın açıklaması yayınladı.
SAĞLIK Haberi
Aile hekiminizi erken tanıyın kampanyası başladı

Adana’da, birinci basamak sağlık hizmetlerine erişimi artırmak ve Aile Hekimliği hizmetlerinin önemi konusunda farkındalığı sağlamak amacıyla, Sağlık Bakanlığı tarafından ‘İletişim Kampanyası’ düzenlendi.

Adana İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlığın Geliştirilmesi Birimi koordinesinde gerçekleşen kampanyaya, kentte bulunan bütün sağlık kurum ve kuruluşları destek verdi.

Kampanya çerçevesinde, Aile Hekimlerine Sağlık Bakanlığı, Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan spot filmi izlettirilirken, şehrin değişik noktalarında ki bilboardlara “Aile Hekiminizi Erken Tanıyın” afişleri asıldı ve vatandaşlara broşürler dağıtıldı.

Kampanya dahilinde, Aile Hekimliğini tanıtmak, bilinirlik düzeyini artırmak, tutum ve davranış değişikliği oluşturmak amacıyla, vatandaşların ikinci ve üçüncü basamak sağlık kuruluşlarına ve acil servislere olan başvurularının azaltılması hedefleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aile, hekiminizi, erken, tanıyın, kampanyası, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı