Haber Detayı
28 Aralık 2018 - Cuma 12:08 Bu haber 1388 kez okundu
 
Azerbaycan; 'Kederiniz kederimizdir'
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir takım resmi ziyaretler kapsamında Azerbaycan'a gitti. Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından Cumhurbaşkanlığı Saray'ında ağırlanan Soylu, kardeş ülke Azerbaycan'a 'Kederiniz kederimizdir' dedi.
DÜNYA Haberi
Azerbaycan; 'Kederiniz kederimizdir'

 

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu kabul etti. Bakan Soylu, resmi ziyaretler kapsamında gittiği Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de, Cumhurbaşkanı Aliyev ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda bir araya geldi.

İlham Aliyev, Soylu ile görüşmesinde, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile arasındaki yakınlığa değinerek, Azerbaycan ile Türkiye'nin dost olduğunu ifade etti.

PROJELERİNİ ANLATTI
Cumhurbaşkanı Aliyev, Soylu'ya Türkiye ile yürüttükleri projeleri anlattı. Bakan Süleyman Soylu da Cumhurbaşkanı Aliyev'e teşekkürlerini sundu ve  dün akşam geç saatlere kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir arada olduklarını aktardı.

 

ERDOĞAN'DAN ALİYEV'E SELAM 'KARDEŞİM'
Soylu, "Sizinle görüşüp görüşmeyeceğimi sordu. 'İnşallah nasip olacak' dedim. 'Benim sevgili dostum, kardeşime çok selamlarımı ilet' dedi. Hem Sayın Cumhurbaşkanımızın hem de Türkiye'deki tüm kardeşlerinizin selamlarını getirdim." diye  konuştu. 

 

KEDERİNİZ KEDERİMİZDİR
Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev'in Türkiye-Azerbaycan arasındaki ilişki hakkında, "Tek millet, iki devlet" dediğini belirten Soylu, "Bu düsturda da gidiliyor. Allah'ım gelecek yıllarda çok daha iyilerini nasip etsin, duamız o. Çünkü biz, hem zatı-aliniz hem Sayın Cumhurbaşkanımızın hem devletlerimizin kurduğu bu ilişkinin, coğrafyamıza, dünyaya hem de milletimize çok büyük bir katkısı olduğunu düşünüyoruz." değerlendirmesini yaptı.

Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ticari ilişkilere değinen Soylu, "Başta Yukarı Karabağ meselesi olmak üzere, kederiniz kederimizdir." dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Azerbaycan;, 'Kederiniz, kederimizdir',
Yorumlar
Haber Yazılımı