Haber Detayı
23 Nisan 2018 - Pazartesi 11:33 Bu haber 1299 kez okundu
 
CHPʹli 15 vekilin İYİ Partiʹye geçmesine AK Partiʹden ilk yorum
POLİTİKA Haberi
CHPʹli 15 vekilin İYİ Partiʹye geçmesine AK Partiʹden ilk yorum

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHPʹli 15 milletvekilinin istifa ederek İYİ Partiʹye katılmasına yönelik yaptığı açıklamada, kendi siyasetini geliştiremeyen, topluma bir şey vadedemeyen bir ana muhalefet partisi ile karşı karşıya bulunduklarını söyledi.

 

YENİ BİR ʹGÜNEŞ MOTELʹ OLAYI CHPʹnin, geçmişteki muvazaalı hiçbir işinden ders almadığının anlaşıldığını vurgulayan Turan, ˮ1978ʹin başında kurduğu ʹGüneş Moteliʹ, CHPnin sonunu getirmişti. Yeni bir ʹGüneş Motelʹ olayıyla karşı karşıyayız.ˮ dedi. Güneş Motel olayı nedir? Güneş Motel olayı nedir? AK Partiʹli Turan, İYİ Parti sözcüsünün dün yaptığı açıklama ile seçime girme konusunda bir sıkıntılarının olmadığını dile getirdiğini, CHPʹnin ise bugün ortada bir problem varmış gibi milletvekillerini İYİ Partiʹye pazarladığını ifade etti. OKEYE DÖRDÜNCÜ ARIYOLAR Bunun, siyasi ahlaka sığmayan, utanç verici bir durum olduğunu belirten Turan, şunları kaydetti: ˮTürk siyasi tarihi, millete rağmen sahneye konan hiçbir senaryonun hayat bulmadığını bizlere göstermiştir.

Ne yaparlarsa yapsınlar, Cumhur İttifakı ve Tayyip Erdoğan, seçimleri çok yüksek bir oy oranıyla kazanacak ve yeni Türkiyeʹyi inşa edecektir. Mustafa Kemalʹin 95 yıllık partisini ʹokeye dördüncü arayanʹ bir parti haline getirdiler.

 

Makul hiçbir CHPʹli bu filme rıza göstermeyecek, bu ahlak dışı iş birlikleri de milletin vicdanında mahkum olacaktır.ˮ

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: CHPʹli, 15, vekilin, İYİ, Partiʹye, geçmesine, AK, Partiʹden, ilk, yorum,
Yorumlar
Haber Yazılımı