Haber Detayı
23 Nisan 2018 - Pazartesi 10:30 Bu haber 1203 kez okundu
 
Erdoğanʹın koltuğuna 12 yaşındaki Fatih oturdu
POLİTİKA Haberi
Erdoğanʹın koltuğuna 12 yaşındaki Fatih oturdu

          23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koltuğunu 6.sınıf öğrencisi Fatih Mintaşʹa devretti. Çocuklara hitap eden ve ˮBu makamlar gelip geçicidirˮ diyen Erdoğan, ˮBu makamı Fatihʹe devrediyoruz. Ülkemize mesajlarını bizzat kendisinden dinlemek istiyoruz.

           Tabi benim de temennim Fatih ismiyle müsemma olur. İnşallah sadece adıyla kalmaz, çok güzel bir isim. Temennimiz odur ki istiklal mücadelemizde sizlerin çok farklı bir yeri var, çok farklı bir önemi var ve sizler milletlerin adeta dinamik gücü olan insanı niteliyorsunuz, Türkiyemizin örneklerisiniz. Bizim bundan sonraki hedefimiz nitelikli insan yetiştirmektir, sizler bizim adayımızsınız. Başarınız bizim başarımız olacaktır, sizlere inanıyor ve güveniyoruz, başarılarınızla övüneceğiz ve sizlerin gözlerindeki şu parıltılar benim umudumu artırıyorˮ  ifadelerini kullandı.  TORUN MUABBETİ GÜLDÜRDÜ  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve koltuğunu devrettiği Fatih Mintaş soruları cevapladı. Gazetecilerin ˮ24 Haziran seçimlerine gidiyoruz. Eğer Başkan seçilirseniz ilk icraatınız ne olacka? sorusuna Fatih Mintaş ˮİlk icraatım milletimize hizmet olacakˮ diye cevap verdi. ˮSeçim manifestosunda çocukları nitelikli yetiştirmeyle ilgili maddelere yer vereceğini  dile getiren Mintaş, ˮSuriyeli çocukların bizimle beraber gülmeleri koşmaları ve oynamaları için çalışma yaparımˮ ifadesini kullandı.

             Fenerbahçe Beşiktaş maçında yaşananlarla ilgili soruya da cevap veren Fatih Mintaş, ˮBizdeki amaç sıfır şiddet. Maçlarda insanlar birbirlerine daha saygılı olabilirlerˮ dedi. Cumhurbaşkanlığınız boyunca yapacağınız en önemli şey nedir? sorusuna Fatih mintaş, ˮEn önemli şey, bu makamı temsil etmektir. Bu büyük bir onurˮ cevabını verdi.   Gazetecilerin torunları ile 23 Nisanʹı kutlama fırsatı olup olmadığını sorması üzerine Fatih Mintaş ˮKardeşimin müsameresini izledim. Torunum olmadığı için bu konuda bir şey söyleyemeyeceğimˮ dedi.  Erdoğan hemen devreye girip ˮİnşallah ileride çok torunun olur. Benim 6 torunum varˮ dedi.  Fatih  Mintaş, ʹİnşallahʹ diye cevap verdi. Bu sözler salonda bulunanları güldürdü.  Cumhurbaşkanı Erdoğan da ˮBen Ankaraʹda torunlarım İstanbulʹda. Ama dün torunlarımla vakit geçirme olanağım oldu. Bir gün önce 23 Nisanʹı kutlamış oldumˮ ifadelerini kullandı. 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Erdoğanʹın, koltuğuna, 12, yaşındaki, Fatih, oturdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı