Haber Detayı
15 Ocak 2019 - Salı 15:20 Bu haber 3295 kez okundu
 
Hayatlarının en anlamlı oyunlarını oynuyorlar
‘Aşıklık geleneği’nin anlatıldığı ‘Bir Nefes Anadolu’ oyunu seyirciyle buluştu. Oyunun geliri ile çocuklar için Gezici Kodlama Otobüsü projeleri gerçekleştirilecek.
KÜLTÜR SANAT Haberi
Hayatlarının en anlamlı oyunlarını oynuyorlar


Bin yıldan fazladır süregelen ‘Aşıklık geleneği’ni ve bu geleneği Cumhuriyet Dönemi’nde sürdüren Aşık Veysel, Neşet Ertaş, Mahsuni Şerif, Ali Ekber Çiçek ve Nesimi Çimen’in hayatının anlatıldığı oyuncu yazar Murat Aslan’ın yazıp yönettiği ‘Bir Nefes Anadolu’ oyunu  seyirciyle buluştu.
 

Olağanüstü bir anlatım ve müzik şöleni ile kurgulanan oyunda bağlama sanatçısı Özgür Peker, perküsyon sanatçısı Bülent Geliç ve oyuncu Murat Aslan izleyenlere keyifli saatler yaşattı. Aşıklık geleneğini yaşatmak, anlatmak ve gelecek nesillere kültürel mirasımızı tanıtmak açısından son derece önemli bu oyun sonunda sanatçılara teşekkkür plaketi takdim edildi.
 

Oyunun geliri ile Büyükşehir Belediyesinin de katkılarıyla çocuklar için Gezici Kodlama Otobüsü projelerini gerçekleştireceklerini söyleyen başkanYalçın katkılarından dolayı projede emeği geçen herkese ve seyircilere teşekkür etti. Yalçın, “2430. Bölge Rotaryenleri olarak  2018-2019 döneminde ilham kaynağı olmaya geçmişimizi korumaya, geleceğimize de yeni ufuklar açmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hayatlarının, en, anlamlı, oyunlarını, oynuyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı