Haber Detayı
15 Ocak 2019 - Salı 14:34 Bu haber 1355 kez okundu
 
Kılıçdaroğlu'ndan aday tanıtım töreninde önemli açıklamalar
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara'da Aday Tanıtım Toplantısı'nda önemli açıklamalar yapıyor. İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları....
POLİTİKA Haberi
Kılıçdaroğlu'ndan aday tanıtım töreninde önemli açıklamalar


CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da aday tanıtım toplantısında konuşuyor... 

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları:

"Ankara'yı Ankara yaptılar. O bozkırı yemyeşil bir Ankara yaptılar. Yemyeşil bir Ankara'ya dönüştüren o yıllarda çaba harcayan bütün Ankaralı büyükleri selamla ve saygıyla anıyoruz. Bozkırı yeşilliğe dönüştüren o dönemin kahramanları, bugün beton Ankara ile bir beton ormanı ile karşılaşmamızı asla düşünmüyorlardı. Onlar güzel bir Ankara'yı sürekli kılmak istiyorlardı. Ama olmadı bu. Bir beton ormanıyla karşı karşıyayız. Ama bunu değiştireceğiz. Bunu kiminle değiştireceğiz? Bir kişiyle değiştireceğiz. Bir kişinin iradesiyle, kararlılığıyla değiştireceğiz. O kişinin adı Mansur Yavaş.

Ben gittiğim her yerde belediye başkan arkadaşlarımdan üç şey isterim. Bir, hiç kimsenin emeğiyle oynamayacağız. Ankara Büyükşehir'de veya diğer belediyelerde çalışan herkesin iş güvencesi sayın Yavaş olacak. Herkesin aşına ve işine saygı gösterilecektir.

İki; biz sosyal demokratlar, her kuruşun hesabını millete vermeyi onurlu görev kabul ederiz. Sayın Mansur Yavaş, harcadığı her kuruşun hesabını millete verecek. 

Ve üç; hiç kimseyi ama hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Sayın Mansur Yavaş da aynı politikayı güdüyor. Hangi partiden olursa olsun, hangi kimlikten olursa olsun insansa, sorunları varsa o sorunları çözmek bizim boynumuzun borcudur. Biz insanımızı seviyoruz. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kılıçdaroğlu'ndan, aday, tanıtım, töreninde, önemli, açıklamalar,
Yorumlar
Haber Yazılımı