Haber Detayı
21 Aralık 2018 - Cuma 10:26 Bu haber 3103 kez okundu
 
Menopoz sürecinde kilo almak mümkün
Menopoz dönemindeki kadınların en çok yaşadığı problemlerden biri olan kilo kaybının doğru beslenme ile durdurulabileceğini söyleyen uzmanlar bu dönemin nasıl sağlıklı atlatılabileceği konusunda önemli bilgiler verdi.
SAĞLIK Haberi
Menopoz sürecinde kilo almak mümkün

 

Acıbadem Adana Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Çisem Gündüz menopoz dönemindeki kadınların en çok yaşadığı problemlerden biri olan kilo kaybının doğru beslenme ile durdurulabileceğini söyledi.

"MENOPOZ SÜRECİNDE KİLO ALMAMAK MÜMKÜN"

Menopozun, menstrual siklusun yani adet döngüsünün kalıcı olarak sonlanmasına dendiğini ve kadın yaşamında önemli bir dönem olduğunu ifade eden Dr. Gündüz, Menopozla beraber kadınlarda östrojen düzeyindeki azalma nedeniyle birlikte ani terleme ve sıcak basması, uykusuzluk, yorgunluk ve sık idrara çıkma gibi birçok belirti görüldüğünü söyledi.
 

"İNSÜLİN DİRENCİ SİZDEN KORKSUN!"
 

Her 10 kadından 7’sinin oldukça zorlu geçirdiği menopoz döneminde obezite, kalp ve damar hastalıklarının yanı sıra kemik hastalıkları riskinin de arttığını söyleyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Çisem Gündüz doğru beslenme sayesinde menopoz döneminin sağlıklı ve kilo almadan geçirilebileceğini belirtti.

Kaynak: (Kaynak) - Derleme Editör: Kurtuluş Kılınç
Etiketler: Menopoz, sürecinde, kilo, almak, mümkün,
Yorumlar
Haber Yazılımı