Haber Detayı
06 Nisan 2019 - Cumartesi 03:12 Bu haber 3972 kez okundu
 
Portakal Çiçeği Karnavalı
7 Nisan akşamına kadar devam edecek olan ’Nisan’da Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı
KÜLTÜR SANAT Haberi
Portakal Çiçeği Karnavalı

7 Nisan akşamına kadar devam edecek olan 'Nisan'da Adana'da 7. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı' coşkuyla devam ediyor.

 

Kenti büyük bir şölen alanına çeviren 'Nisan'da Adana'da 7. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda düzenlenen etkinliklere katılan vatandaşlar coşkuya ortak olurken, rengarenk giysileriyle sokak ve caddeleri doldurdu. Kentin önemli caddelerinde ve karnaval alanında büyük yoğunluk yaşanıyor. Ziyaretçiler, bir yandan karnaval alanında portakal çiçeği temalı el yapımı ürünlerin bulunduğu stantları ziyaret ederken bir yandan da çeşitli lezzetleri tatma imkanı buldu.

 

Rengarenk görünen karnavalı çok beğendiğini ifade eden ziyaretçilerden Gizem Kemal, "Şehir dışından geliyorum ve karnaval çok keyifli geçiyor. Gerçekten Adana'nın atmosferi bambaşka. Karnavalı tamamen hissediyoruz. Herkes doyasıya eğleniyor, insanlar kafasına taçlar alıp takıyor. Rengarenk bir karnaval. Bence her şehrin kendine özgü bir karnavalı olmalı” dedi.

 

Karnaval alanında el yapımı ürünler satan Nazan Uğurludemir ise “Çok güzel hareketli bir karnaval. Adana'da ayrı bir hava var. Şehir dışından özellikle Mersin, Gaziantep, Hatay ve İzmir'den gelenler var” diye konuştu.

 

63 yaşındaki Makbule Orel isimli vatandaş da "Adana'da bu karnavalı müthiş şekilde yaşıyoruz. Bütün Türkiye'yi, dünyayı buraya bekliyoruz. Bu karnavalı kaçırmasınlar. Çok memnunuz herkes stresini atıyor” şeklinde konuştu.


 

Karnaval kapsamındaki etkinlikler

 

Karnaval kapsamında eğlenceli etkinliklerin yanında çok sayıda kültürel ve sanatsal aktivite de organize edilecek.

 

Ünlü sanatçıların yer alacağı açılış ve kapanış konserleri, Hintli dansçılar ve Alya Dormen gösterisi, Kostümlü Gösteri Grupları Korteji, motorize ekipler ve bandolardan oluşan karnaval korteji, su korteji, Türkiye'nin her yerinden 300 pilot ile gelecek olan Türk Choppers MK Merkezpark'taki Motosiklet Senfonisi, Türk Riders, VosFest ve Klasik Otomobil Kulübü gösterisi, Sokak Konserleri, yurt içi ve yurt dışından çeşitli sanatsal sergiler, açık hava dans ve spor gösterileri, söyleşiler ve tiyatro aktiviteleri, Adana kültürünü anlatan performanslar ve sanatsal gösteriler, Portakal Çiçeği Halk Koşusu, kostümlü koşu ve anne-baba-çocuk koşusu, Moda Tasarım Yarışması, satranç turnuvası, Çocuk Tiyatrosu ve Çocuk Sanat Aktiviteleri, 0-5 yaş çocuklar için 101 farklı oyun içeren aktivite alanı, TJK Portakal Çiçeği Karnavalı Özel Koşusu ve TJK Pony Club başta olmak üzere etkinlikler düzenlenirken, portakallı lezzetler ve kortej kostüm tasarımı gibi ödüllü yarışmalar da renkli karnaval programında yer alıyor.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Muzaffer KAYA
Etiketler: Portakal, Çiçeği, Karnavalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı