Haber Detayı
14 Ocak 2019 - Pazartesi 10:20 Bu haber 3883 kez okundu
 
Rahim ağzı kanseri hakkında bilmek istedikleriniz bu söyleşide
“Rahim Ağzı Kanseri” konulu sağlık söyleşisi 19 Ocak 2019’da saat 10.30’da Kadın Hastalıkları ve Doğum, Jinekolojik Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ali Vardar eşliğinde konferans salonunda gerçekleştirilecek. Herkese açık olan bu söyleşide kadınların üreme sağlığını ve doğurganlığını etkileyen birçok hastalığa, belirtilere ve yeni tedavi yöntemlerine yer verilecek.
SAĞLIK Haberi
Rahim ağzı kanseri hakkında bilmek istedikleriniz bu söyleşide


Araştırmalarda ulaşılan verilere göre, her yıl 500 bin yeni rahim ağzı kanseri vakası ortaya çıkmakta ve maalesef bu hastalardan yarısını hayatını kaybetmekte. Tüm dünyada, kadınlarda görülen meme ve kalın bağırsak kanseri türleri arasında rahim ağzı kanseri ise 3. sırada yerini alıyor.

Günümüzde rahim ağzı kanserinin tedavisindeki yeni yaklaşımlar ve erken tanı bu kaygıları önemli oranda ortadan kaldırıyor. Zira erken tanı, meme kanseri sıklığının artmasına karşın yaşam kayıplarının önüne geçiyor. Erken teşhisle gelen başarılı tedavi süreçleri kadınların yaşam standartlarında iyileşme sağlayarak, sosyal yaşamını ve kimliğini koruyabilmesi açısından da çok büyük önem taşıyor.

Acıbadem Adana Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum, Jinekolojik Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ali Vardar bu nedenle rahim ağzı kanserine yönelik alınabilecek en önemli önlem ve temel hedefin kadınları bu konuda eğitip, farkındalık yaratmak olduğunu söylüyor.

Tarih: 19 Ocak 2019
Saat: 10.30 – 12.00
Yer: Acıbadem Adana Hastanesi – Konferans Salonu

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rahim, ağzı, kanseri, hakkında, bilmek, istedikleriniz, bu, söyleşide,
Yorumlar
Haber Yazılımı