Haber Detayı
14 Ocak 2019 - Pazartesi 12:11 Bu haber 2906 kez okundu
 
Sahil yolunda 3’üncü etap asfaltlama tamam
Adana Büyükşehir Belediyesi, Seyhan Baraj Gölü kıyısındaki Adnan Menderes Sahil Yolu’nda lunaparktan Çobandede Parkı’na kadar olan güzergahı otoyol standartlarında asfaltla kapladı.
ADANA Haberi
Sahil yolunda 3’üncü etap asfaltlama tamam

Adana halkının ortak kullanım alanı olan Seyhan Baraj Gölü kıyısındaki Adnan Menderes Sahil Yolu’nda gerçekleştirdiği yenileme projesiyle çağdaş dünya kentlerini kıskandıracak görkemli bir tablo ortaya çıkaran Adana Büyükşehir Belediyesi, üçüncü etap asfaltlama çalışmalarını tamamladı. Böylece lunapark ile Çobandede Parkı arasındaki 3.5 kilometrelik güzergah, otoyol standartlarında asfaltlanarak kent halkının kullanımına açılmış oldu.  

Başkan Hüseyin Sözlü’nün vizyon projeleri arasında ilk sıralarda yer alan Adnan Menderes Sahil Yolu’nun prestijini yükseltmek için kent estetiğine uygun peyzaj düzenlemelerini sürdüren Adana Büyükşehir Belediyesi, üçüncü etap olarak altyapısı tamamlanan 500 metrelik bölümde de asfaltlama çalışmalarına girişti. Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri, güneşli havayı fırsat bilip, bitümlü sıcak karışım asfaltlama çalışmalarını Çobandede Parkı’na kadar uzattı. Yüksek tempolu çalışmayla otoyol standartlarına yükseltilen güzergah Güney Marina’ya kadar erişti. 

Marina Port Ekolojik Çekim Merkezi Proje Yarışması’nda birincilik ödülü alan projeden yararlanarak hazırlanan Adnan Menderes Bulvarı Sahil Yolu Düzenleme ve Kültür Aksı Projesi’nde daha önce taşıt yolu, bisiklet yolu, yürüyüş-koşu yolu, dinlenme alanları, çocuk parkları, umumi tuvaletler, engelliler için cep otoparkları, 1000 araçlık otopark, büfeler ve dekoratif aydınlatmalar oluşturulmuştu. Sahil boyunca mevcut ağaçları koruyup, yeni fidanlar diken Büyükşehir Belediyesi ekipleri, mevsimine uygun çiçekler ve çim ekimiyle Adnan Menderes Sahil Yolu’nun dört mevsim cazibe merkezine dönüştürmüştü. 

Seyhan Baraj Gölü’na nazır spor yapan, yürüyüşe çıkan ve piknik keyfi yaşayan vatandaşlar, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını takdir edip, sahil yolunun yanı sıra parkları, meydanları, bulvarları, köprüleri ve altgeçitleri peyzaj sanatlarıyla renklendiren Başkan Hüseyin Sözlü’ye hizmetlerinden dolayı şükranlarını bildirdi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sahil, yolunda, 3’üncü, etap, asfaltlama, tamam,
Yorumlar
Haber Yazılımı