Haber Detayı
16 Ocak 2019 - Çarşamba 11:21 Bu haber 2177 kez okundu
 
Tufanbeyli'nde okullar 4. kez tatil
Tufanbeyli'de kar kalınlığı 1.5 metreye ulaştı Adana'nın kuzeyindeki Tufanbeyli ilçe merkezinde kar kalınlığı 1.5 metreye ulaşınca, yollar kapandı, araçlar tamamen kar altında kaldı. Yoğun bir şekilde devam eden kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi.
ADANA Haberi
Tufanbeyli'nde okullar 4. kez tatil


Soğuk ve yağışlı hava tüm Türkiye'yi etkisi altına alırken, Adana'ya 190 kilometre uzaklıkta bulunan Tufanbeyli ilçesinde yoğun bir şekilde devam eden kar yağışı ve buzlanma hayatı olumsuz etkiledi.

Tufanbeyli ilçesinde dünden beri devam eden kar yağışı hayatı felç etti. İlçe merkezinde kar kalınlığı 1.5 metre olurken, köylerde kar kalınlığı 2.5 metreye kadar çıkıyor. İlçe merkezinde bile aşırı kar yağışı nedeniyle bütün yollar kapandı. Yol kenarında park edilen araçlar kardan dolayı görünmez hale geldi. Vatandaşlar yol açma çalışması sırasında iş makinelerinin araçlara zarar vermemesi için araçların üzerindeki karları atarak onları açığa çıkarmaya çalıştı. 


Tufanbeyli Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya göre ilçede tüm yollar kapalı olduu için okullar 1 günlüğüne tatil edildi. Kar nedeniyle vatandaşlar zorunlu olmadıkça sokağa çıkmıyor.

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, kar yağışının bugün ve yarın da aralıklarla devam edeceği, hava sıcaklığının gündüz 1 derece gece ise 3 derece olacağı öğrenildi. 

Tufanbeyli Belediyesi'ne bağlı ekipler de hem yolları açmak, hem de vatandaşların yaşam koşullarını kolaylaştırmak için çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tufanbeyli'nde, okullar, 4., kez, tatil,
Yorumlar
Haber Yazılımı