Haber Detayı
23 Nisan 2018 - Pazartesi 11:08 Bu haber 2492 kez okundu
 
Tüm Paralarına El Konulan Detay Maxinet Kapandı mı? Detay Maxinet'e neden girmiyor?
Tüm paralarına el konulan yeni saadet zinciri olarak nitelendirilen Detay Maxinet Web Sitesinin kapanmasıyla şirketinin kapatıldığı iddiaları yayılmaya başladı.Detay Maxinet üzerinde hesabı bulunanlar durumlarının ne olacağını merakla araştırıyor. Detay Maxinet nedir? İnternet sitesi kapandı mı şeklindeki son dakika bilgilerinin de yer aldığı haberimizde tüm detayları okuyabilirsiniz.
DİĞER Haberi
Tüm Paralarına El Konulan Detay Maxinet Kapandı mı? Detay Maxinet'e neden girmiyor?

Sisteme üye olan kullanıcılarının bilgisayarlarını açık tutmaları halinde para kazanacakları vaadinde bulunan Detay Maxinet adlı şirketin kapatılacağı iddiası ortaya atıldı. Siteye giriş yapan kullanıcıların ''site yenileniyor'' uyarısıyla karşı karşıya kaldıkları Detay Maxinet kapatılacak mı? İşte, 35 binden fazla üyesi olan, üyelerine bilgisayar verip içerisindeki yazılım üzerinden para kazandırmayı amaçlayan Detay Maxinet şirketiyle ilgili merak edilen ve sorgulanan tüm ayrıntılar.

Çiftlik Bank ile başlayan saadet zinciri oluşumlarının ardından son dakika haberleri merakla bekleniyor ve gözler binlerce kişinin yer aldığı platformlarda. Bunlardan biri de Detay Maxinet. Bilgisayarların açık tutulmasına karşılık olarak para kazannmayı vaad eden şirketin tüm paralarına MASAK'ın hazırladığı rapor doğrultusunda el konuldu. 100 milyon lirayı aşan bir para toplandığı ve yakın sürede markanın bağlı olduğu  Detay Telekom San. Ve Tic. Limited Şirketi için suç duyurusunda bulunulacağı dile getirildi. Ayrıca BTK aracılığıyla da internet sitesinin erişimine engel koyulacak. Her ne kadar sahibi Alper Tetiker'in bu oluşumun saadet zincirinden ayrı tutulması gerekirken yakın bir süre içerisinde birçok gelişme yaşanabileceği düşünülüyor. Detay Maxinet'in savunduğu SEO hizmeti için kullanıcılar birer müşteriden çok iş sahibi gibi olarak görülüyor. "SEO nedir?" diye soran okuyucularımızın bulunduğunu tahmin ediyoruz. SEO'nun açılımı (Eearch Engine Optimization) Arama Motoru Optimizasyonu olup internet sitenizin istenen kelimelerde üst sıralarda çıkmasına yarayan bir uygulamadır.

 

Detay Maxinet nedir?

Arama motorları konusunda hizmetler verdiğini açıklayan şirket kendi portföylerini kurabilen herkese belirli ücretler karşılığında paketler satıyor. Bununla birlikte ayrıca dizüstü bilgisayar da veriyor.Şirkete ait yazılımların yüklendiği bilgisayarlarda tek şart açık kalması. Kullanıcılar da ayrıca birer iş sahibi gibi sistemin parçası. Detay Telekom'un SEO hizmeti verdiği ifade ediliyor. Bu arada şirketin web sitesinin 'hakkımızda' sekmesinde "Detay Maxi NET Türkiye hukuk sistemine ve ticaret hayatına 100 uyumluluk gösterecek bir yapıyla inşa edilmiştir." şeklinde ibare yer alıyor.

Bu arada şirketin 550 bin lira yatırımla 2002 yılında kurulduğu ve 35 binden fazla üyesinin bulunduğu internet sitesinde yer alıyor.
 

BTK'NIN denetliyor


Özelikle geçen yıl, büyüyen sistem nedeni ile şikâyetler Gümrük ve Ticaret Bakanlığına da ulaşınca hareket geçildi. Bakanlık müfettişleri 3 aydır mercek altına aldıkları şirket ile ilgili hazırladıkları raporu tamamladı. Sistemin bir tür saadet zinciri olduğu belirtilen rapor sonrası bu hafta savcılığa suç duyurusunda bulunulacağı öğrenildi. Bakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre şirketin sitesinin erişime kapatılması için BTK’ya da yazı yazılacak.

 

Saadet zinciri değilmiş?


Detay Telekom'un sahibi Alper Tetiker ise, faaliyetlerinin yasalar çerçevesinde olduğunu söyledi. Tetiker, bakanlık müfettişlerinin geçen Şubat ayında şirket merkezine geldiğini belirterek, hazırlanan raporun sonucundan haberdar olmadığını aktardı. Tetiker, bir dizişirkete hizmet verdiklerini kaydederek, yürüttükleri faaliyetin saadet zinciri olarak nitelendirilmesinin doğru olmadığı görüşünü aktardı.

 

DETAY MAXINET NEDİR?

 

Detay Maxinet kuruluş gerçekleştirdiği tanıtımlar ve sunumları baz alarak, üyelik işleminde bulunan bir kişiye ilk etapta bir bilgisayar veriyor. Bununla birlikte şirkete üye olan kişileri verilen bu bilgisayarlara yazılım yükleniyor. Kişiye verilen bilgisayar açık kalması halinde, Detay Telekom’un çalıştığı şirketlere SEO hizmeti verildiği ifade ediliyor.

Detay Maxinet (Detay Telekom San. Ve Tic. Limited Şti.), şirketinin resmi web sitesinin ''hakkımızda'' adlı bölümde şirket sistemlerinin 100 hukuksal olduğu yönünde ifadeler kullanıyor. 

Yine Detay Maxinet'in resmi sitesinde bulunan açıklamalar doğrultusunda, Detay Telekom LTD ŞTİ firması Ağustos 202'de 550 bin TL yatırıl ile Mobil bilişim teknolojileri alanında hizmet vermek üzere kurulduğu belirtiliyor. Öte yandan üye sayısı 35’bini aşan üzerinden toplanan paranın tutarı 100 milyon lira olarak ifade ediliyor. 

Sistem, yeni üye kazandıranlara da belli bir kazanç vaat ediyor. Sisteme üye olan her bir üye, yeni kişileri üye yaparak kendisine ekip kurabiliyor.

Kaynak: (Kaynak) - Derleme Editör: Muzaffer KAYA
Etiketler: Tüm, Paralarına, El, Konulan, Detay, Maxinet, Kapandı, mı?, Detay, Maxinet'e, neden, girmiyor?, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı