Haber Detayı
22 Aralık 2018 - Cumartesi 16:37 Bu haber 4157 kez okundu
 
Vahşice öldürülen kadınlar için sokaktaydılar
Fas'ta öldürülen İskandinav dağcı kadın turistlerin infaz görüntüleri olduğu öne sürülen video hakkında son dakika açıklamalar geldi. Tüm dünya'da tepkiye neden olan video görüntüleri için emniyet görevlileri açıklama yaparak video görüntülerinin gerçek olabileceğini, araştırmalarının devam ettiğini belirtti. Video görüntülerinin yayılmasından sonra bir çok yerde protestolar gerçekleşti.
DÜNYA Haberi
Vahşice öldürülen kadınlar için sokaktaydılar


Fas'ta Atlas Dağları'nda boyunları kesilerek öldürülen 24 yaşındaki Danimarka vatandaşı Louisa Vesterager Jespersen ve 28 yaşındaki Norveçli Maren Ueland için Danimarka, Norveç ve Fas'ta protestolar düzenlendi.

Her üç ülkede de çok sayıda kişi sokaklara çıktı ve ellerinde iki turist kadının fotoğraflarının olduğu dövizleri taşıyarak terörü lanetleyen sloganlar attı.

Fas'ta da tur operatörleri ve tur rehberleri önderliğinde bir grup, öldürülen turistler için yürüyüş düzenledi.

Yürüyüşte 'Terörün dini yoktur' pankartları taşındı.

Çok sayıda Fas vatandaşı, öldürülen turistlerin anısına fotoğraflarının önünde mum yaktı.

infaz anına ait olduğu öne sürülen video Danimarka ve Norveç polisi tarafından incelemeye alındı.

İnfaz görüntüleriyle ilgili açıklama yapan Norveç polisi, maskeli bir adamın mutfak bıçağıyla bir kadının boğazını kestiği ve kadının çığlık attığı videonun yüksek ihtimalle gerçek olabileceği değerlendirmesinde bulundu.

Danimarka polisi videonun gerçek olabileceğini söyledi.

Norveç Ulusal Suç Araştırma Departmanı da bahsi geçen videoyu incelediklerini ve videonun gerçek olduğuna dair somut bir kanıtın olmadığını belirtti.

Rabat savcılığı, iki turistin öldürdüğü şüphesiyle gözlatına alınan Rachid Afatti, Ouaziad Younes ve Ejjoud Abdessamad'in, terör örgütü DEAŞ'a bağlılık yemini ettiklerini gösteren bir video kaydının da bulunduğunu açıkladı.

İki kadının cesedi ülkelerine gönderildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vahşice, öldürülen, kadınlar, için, sokaktaydılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı